Офіційний сайт ФК «Карпати» Львів

Стимуляція, або Чому сліпе правосуддя прозріло лише зараз?

Стимуляція, або Чому сліпе правосуддя прозріло лише зараз?

На адресу співвласника ФК «Карпати» Олега Смалійчука прийшов лист від Комітету етики та чесної гри УАФ, в якому його просять надати пояснення щодо можливих порушень Кодексу, а саме стимулювання суперників ФК «Рух». 

«Я ніколи не боявся і не втікав від відповідальності за свої вчинки. Готовий до дискусії щодо мого покарання, але за умови того, що правосуддя буде об’єктивним до усіх фігурантів подібних процесів, що мали місце в українському футболі за останні роки. Ні для кого не секрет, що фінансова стимуляція – буденне явище, про це говорять президенти, тренери і гравці, цього не приховують, а подекуди і пишаються. Якщо такі дії є забороненими, тоді мені дивно, що Комітет етики і чесної гри звернув увагу на проблему стимуляції лише зараз. Відповідно, пропоную Голові Комітету Франческо Баранці виступити з роз’ясненням правил гри, аби усі – преса, клуби, уболівальники зрозуміли – що дозволено робити, а що ні. Зрештою, можна запропонувати усім клубам укласти джентльменський договір – звести нанівець практику стимуляції суперників, оскільки вона шкодить нашому футболу», – сказав Олег Смалійчук.

І справді – лише біглого огляду «гугла» вистачає для того, щоб побачити наскільки глибоко стимуляція в’їлася в український футбол. Це лише ті факти, про які відверто говорять в пресі. А про скільки не говорять? 

01.05.2016

Ігор Суркіс: «Чи стимулював я «Чорноморець»? Так. Я не приховую цього. Я стимулюю всі команди, які грають проти «Шахтаря», починаючи з першого туру. Це ж робить «Шахтар». Давайте не будемо робити вигляд, що цього ніхто не знає».


26.05.2020

Каталін Лікіою, екс-гравець «Ворскли»: «В Україні завжди рубаються тільки два клуби – «Шахтар» і «Динамо». Вони стимулюють клуби, які грають один проти одного. Нам прямо говорили: якщо відберете очки у «Динамо», то «Шахтар» кожному дасть по 10 тисяч доларів. Коли граємо проти «Шахтаря», то вже «Динамо» пропонує такі ж гроші».


23.05.2019

Антон Крамар, екс-захисник «Севастополя» та «Буковини»: «У сезоні 2011/12 запорізький «Металург» бився із «Севастополем» за путівку в Прем’єр-лігу. Тоді я грав за «моряків», але знаходився в оренді у «Буковині» – в останньому турі команда з Чернівців грала якраз із «Севастополем», «морякам» дійсно була необхідна тільки перемога, щоб вийти в УПЛ».

«Тоді Коломойський пообіцяв «Буковині» мільйон доларів за перемогу та півмільйона за нічию – ми зіграли 1:1, я не грав в тому поєдинку, так як за умовами контракту не міг вийти на поле проти «Севастополя», тим не менш, гроші отримав. Ті хлопці, які вийшли в основі, заробили близько 18 тисяч доларів, я трохи менше».


24.07.2009

Максим Боровков, екс-капітан «Десни»: «У футболі дуже поширена практика стимулювання третьої сторони. Так от, перед грою із «Оболонню» до нас звернулися представники ужгородського «Закарпаття» і запропонували нам 32 000 гривень, у разі перемоги «Десни» над «Оболонню». Ми, як відомо, «Оболонь» перемогли і заслужено розраховували на преміальні від «Закарпаття». Ужгородці своє слово стримали і обіцяні гроші «Десні» віддали, але не футболістам, а президенту Поворознюку, щоб він передав їх команді». 


Жовтень 2013

Костянтин Пивоваров, віце-президент «Металіста»: «Наших соперников финансово стимулируют против нас».

«Несмотря на то, что соперник был очень мотивирован и бросил все силы и волю в игру, у нашей команды получилось нейтрализовать все попытки оппонентов что то создать, а самим удачно реализовать моменты. А вообще, очевидно, что всех наших соперников хорошо стимулируют выкладываться против нас по полной. И финансово стимулируют и морально». 


Березень 2015

Роман Санжар, екс-головний тренер «Олімпіка»: «Шахтар» стимулював на матч з «Динамо», «Динамо» – на матч «Шахтарем»

«Фінансове стимулювання? Так. Було і з боку «Динамо», коли ми грали з «Шахтарем», і з боку «Шахтаря», коли грали з «Динамо». Тобто, була мотивація з двох сторін. Але обидва матчі ми програли».


Квітень 2015

Кроме этого, игроки «Металлиста» заработали хорошие «премии»: за ничью в матче против «Шахтера» – по 12 тысяч долларов на человека от «Динамо», за ничью в матче против «Днепра» – по 7 тысяч долларов каждому от «Шахтера».


Квітень 2015

Палкин не видит ничего плохого в стимулировании других клубов

«Если углубляться в природу этого вопроса, я не считаю, что это настолько плохие вещи. Любой человек на улице может подойти к вам и дать 100 долларов, если вы подтянитесь больше какого-то мужика. Хочешь – подтягивайся, не хочешь – не подтягивайся». 

Главное, чтобы в украинском футболе не было сдач игр. Когда платят за сдачу игры, с этим надо бороться. А если какой-то клуб промотивировал другой, здесь вопрос только один – чтобы все были чисты с точки зрения закона. 


Березень 2016

Сергій Рафаїлов: «За нічию з «Динамо» в першому колі «Зоря» отримала 100 тисяч доларів? Я не знаю такого. Можу сказати лише одне, те, що знаю – «Динамо» намагалося простимулювати «Зорю» на матч з «Шахтарем». А загалом я не брав ні в кого гроші. І не задавайте мені більше подібних питань», – зазначив Рафаїлов.


Жовтень 2018

Вадим Гельзін: «Футболісти знають про кожну копійку допомоги від «Динамо» або «Шахтаря».

«Гроші від стимулювання не доходили до команди? Це суто неправильно і негарно перед хлопцями. Футболісти знають про кожну копійку в допомогу або від «Шахтаря», або від «Динамо». Все це озвучується.

Суми? За нічию трохи менше, за перемогу трохи більше. За перемогу 300 тисяч доларів, за нічию – 200? Ні, це занадто багато. Ділить гроші капітан. Гравці збираються і ділять. Це їхня премія, я в це практично не вникаю», – цитує Гельзіна «Динамоманія» з посиланням на «ВацкоLive».


Травень 2019

«Колос» будет стимулировать соперников «Волыни» и «Металлиста 1925».

Клуб Первой лиги «Колос» из Ковалевки ведет борьбу за повышение в классе. Как сообщил журналист Сергей Болотников, перед последним туром в Первой лиге руководство «Колоса» решило простимулировать соперников «Металлиста 1925» и «Волыни», которые являются их конкурентами в борьбе за повышение в классе.


Липень 2001

На пресс-конференции во «Дворце Украина» почетный президент «Динамо» и президент ФФУ Григорий Суркис обнародовал много интересной информации, некоторую можно даже назвать сенсационной. В частности г-н Суркис считает, что нет смысла запрещать финансовое стимулирование команд «третьей стороной», так как это дает позитивный эффект применительно к чемпионату Украины. Он также поведал, что в свое время киевляне стимулировали словенский «Марибор», который отобрал 2 очка у немецкого «Байера».


Травень 2007 

В конце прошлого года президент киевского «Динамо» Игорь Суркис признался российским СМИ, что и «Шахтер», и «Динамо» неоднократно стимулировали третью сторону. И во время нашего вчерашнего разговора Игорь Михайлович был искренне удивлен отказом «Шахтера» признать наличие подобной практики в украинском футболе: «Раньше «Шахтер» совершенно этого не скрывал. Я ведь не отрицаю того, что «Динамо» стимулировало соперников «Шахтера».

– Никаких нормативных актов, запрещающих стимулирование так называемой третьей стороны, не существует, – прокомментировал исполнительный директор ПФЛ Анатолий Попов. – И, думаю, в мировой практике не существует подобных запретов. Более того, в такой ситуации выигрывают зрители, – продолжил Попов. – Ведь по сути идет стимулирование зрелищной игры. Но не думаю, что подобная практика получит распространение. Ведь понадобятся слишком большие затраты. Возникают только юридические вопросы – согласно законодательству, любая финансовая операция должна облагаться налогом...


Інформаційний центр ФК «Карпати»
Фото: © ФК «Карпати»

09 Липня 2020

Схожі новини
Спонсори